Sepet

Telefon numaramız :+90 534 427 95 66

5 Dk içerisinde otomatik gönderi

ile tanisin

Windows 11 ile tanışın

Yazılım devi Microsoft, birçok yeni özellikle beraber büyük bir tekrar tasavvur sunan Windows 11’i kullanıma sundu. Yeni bir görünüme sahip olacak olan Windows 11, şu an yeni nesil birçok Windows 10 cihaz için yerleşik olarak elde edilebiliyor. Windows.Com’a gidip PC Health Check uygulamasını indirerek bilgisayarınızın ücretsiz Windows 11 yükseltmesi için uygun olup olmadığını test edebilirsiniz.

WİNDOWS 11 NASIL YÜKLEYEBİLİRSİNİZ ?

Windows 10 lisansına sahip olanlar için tamamen parasız. Windows 11 şu an yeni nesil cihazlara gönderildi, uyumlu tüm cihazlara gönderilmesi ise 2022 yılı ortalarına kadar sürmesi planlanıyor.

Windows 11 güncellemesine şu şekilde ulaşabileceksiniz;

  • Bilgisayarınıza gidip“BAŞLAT”a tıklayınız.
  • “Ayarlar”a giriş yapın.
  • “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçeneğini tıklayın.
  • Sol tarafta yer edinen menüde bulunan “Windows Update” menüsüne girin.
  • Bilgisayarınız destekliyorsa eğer, önünüzdeki ekranda Windows 11’in indirilebileceğini görmüş olacaksınız.

Sisteminiz desteklemiyorsa, “Bu bilgisayar şu anda Windows 11 için olan tüm sistem ihtiyaçlarını karşılamıyor.” şeklinde bir ihtar çıkabilir.

  • İndirme işlemini gerçekleştirmenin peşinden Windows güncellemesi yapar şekilde belirtilenleri takip edin ve yüklemeyi tamamlayın.

WİNDOWS 11 İLE YENİ BİR TASARIM

Windows 11, daha cazibeli ama aynı zamanda daha kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmış yeni bir görünüme sahip olacak. Yeni işletim sisteminde merkeze yerleştirilmiş yeni bir Başlat düğmesi olacak ve buradan son olarak dosyalarınızı, belgelerinizi ve uygulamalarınızı görebileceksiniz.

Yeni Windows 11 ayrıca, uygulamaların daha yeni görünmesini sağlamak için yuvarlak köşeler ve akıcı bir görev çubuğu yer ediniyor. Ayrıca yeni renkler ve geçişler ile içinde ne olduğu öne çıkaran yeni bir karanlık mod var.

Windows 11, Microsoft Edge tarafından desteklenen tamamen yeni bir Widget seçimi sunuyor. Bu widget’lar bir bakışta takviminizi, hava durumunu, haberleri, yapılacaklar listenizi, fotoğrafları ve daha fazlasını kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Widget’lar, kişiselleştirebileceğiniz bir malumat akışı sağlar ve masaüstünüzde iyi mi görünmesini istediğinize karar verebilirsiniz. Ne istediğinize bağlı olarak, Widget’ların masaüstünüzün bir bölümünü veya tamamını kapsayacak şekilde kaydırılmasını sağlayabilirsiniz.

Windows 11, özellikle dokunma söz mevzusu olduğunda, girilecek bir takım ince ayar içerir. Örneğin, dokunmatik çubuktaki simgeler arasında daha fazla boşluk olması, doğru şeye dokunmayı kolaylaştırıyor. Bu amaçla Microsoft, pencereleri daha basit yeniden boyutlandırmanıza ve taşımanıza destek olmayı amaçlayan görsel ipuçları yansıtırken daha büyük dokunma hedefleri de ekliyor.

Ekran klavyesi hem yeniden tasarlandı bununla beraber özelleştirilebilirartık. Windows 11 makinenizle etkileşim kurmak için bir kalem yada hususi kalem kullanırsanız, gerçek bir kalem kullanıyormuşsunuz gibi ses ve his veren iyileştirilmiş dokunsallık bekleyebilirsiniz.

Windows 11 ayrıca, Microsoft’un daha doğru sesten metne transkripsiyon ve otomatik noktalama vaat etmesiyle beraber metin girişi için gelişmiş ses tanıma özelliğine haiz olacak. Bir belgedeyken “bunu sil” gibi sesli komutlar da destekleniyor.

Windows 11 artık değişik masaüstlerini kendi duvar kağıtlarıyla kişiselleştirmenize izin veriyor. Böylece iş, ev, okul veya oyun için her biri kendi uygulamalarına ve görünümüne haiz bir masaüstüne haiz olabilirsiniz.

Windows 11 ile Microsoft, Microsoft Store’u yeniden tasarlayarak aradığınız uygulamaları bulmanızı daha süratli ve rahat hale getiriyor. Android uygulamalarının doğrudan Windows 11 için mevcut olacağı duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Hızlı Gönderim

Otomosyon ile hızlı gönderim

Değişim İmkanı

Değişim ve teknik destek veriyoruz

Orjinallik Garantisi

Key ve hesap satışında piyasa lideriyiz

100% SSL Sertifikalı ödeme sistemi

havale / MasterCard / Visa /